رادیوتراپی موثرترین درمان سرطان، اصلی ترین معضل سلامت کشور

به گزارش خبرنگاران، دکتر احمد عامری در ارتباط با برگزاری همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته در کشورهای درحال توسعه، گفت: در این کنگره تکنیک های پیشرفته رادیوتراپی از منظر علمی و اقتصادی مورد بحث قرار می گیرد و همچنین موانع و مزایای توسعه این تکنیک ها در کشورهای در حال توسعه مورد آنالیز واقع می گردد و از آنجایی که بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی مؤثرترین درمان سرطان رادیوتراپی و جراحی است بنابر این توجه به این مسئله از ضروریاتی است که انجمن رادیوتراپی انکولوژی به آن پرداخته است.

رادیوتراپی موثرترین درمان سرطان، اصلی ترین معضل سلامت کشور

وی اضافه نمود: شیمی درمانی و ایمنوتراپی جزء درمان های کم اثرتری در حوزه سرطان بوده و نوعی درمان فرعی به شمار می روند البته برای بخشی از بیماران درمان ترکیبی از جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپ ارجح است.

دبیر همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته در کشورهای درحال توسعه با اشاره به اینکه رادیوتراپی امروزه با پیشرفت های فراوانی همراه بوده ولی کشور ما به دلیل تحریم های ظالمانه از این تکنولوژی عقب مانده است گفت: دستگاه های جدید رادیوتراپی در دوره پسابرجام به ایران آمده و در نگاه اول به علت هزینه بالا مورد توجه بسیاری از مسئولان ما قرار نمی گیرد و خیلی قابل توجیه برای آنها نیست در حالی که سرطان در حال تبدیل شدن به اصلی ترین معضل بهداشتی کشور است و توجه به رادیوتراپی مقرون به صرفه تر از بسیاری از حوزه ها از جمله دارو است.

عضو انجمن رادیوتراپی انکولوژی بیان داشت: با کاهش تحریم ها طی سال های گذشته موفق شدیم بخشی از این دستگاه ها را وارد کشور کنیم ولی عقب افتادگی دانش کاربردی سبب نگرانی انجمن رادیوتراپی وانکولوژی شد به ویژه اینکه این دستگاه ها در بخش خصوصی خریداری گردیده است و نگران بودیم به دلیل کمبود دانش کاربردی تکنیک های پیشرفته خدمات مناسبی به بیماران ارائه نگردد. لذا این کنگره برگزار تا دانش همکاران به روزرسانی گردد.

عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: این کنگره با همکاری انجمن رادیوتراپی و انکولوژی اروپا برگزار گردیده و 8 مدرس از این انجمن اروپایی جهت شرکت در کنگره حضور خواهند داشت. همچنین از آنجایی که تجویز اشعه تحت نظارت انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی است برگزاری کنگره با استقبال آژانس همراه بود و آژانس بین المللی بخشی از ساپورت مالی را انجام داد، انجمن فیزیک پزشکی آمریکا، انجمن فیزیک پزشکی ایران، انرژی اتمی ایران و مرکز تحقیقات سرطان در برگزاری این کنگره مشارکت علمی دارند.

همایش بین المللی رادیوتراپی پیشرفته در کشورهای درحال توسعه 4 تا 6 مهر 97 در مرکز همایش های توسعه صنعتی در شهرک والفجر با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد

منبع: خبرگزاری مهر

به "رادیوتراپی موثرترین درمان سرطان، اصلی ترین معضل سلامت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادیوتراپی موثرترین درمان سرطان، اصلی ترین معضل سلامت کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید