دیگچه مشهدی؛ یک دسر آسان و خوشمزه

در این مطلب با طرز تهیه دسر دیگچه مشهدی آشنا خواهید شد.

دیگچه مشهدی؛ یک دسر آسان و خوشمزه

به گزارشدسر دیگچه مشهدی خوشمزه و مورد علاقه خانواده هاست و همانند شیر برنج تهیه میگردد و برای افطار در ماه رمضان مناسب است. دسر دیگچه را به شکل لوزی برش داده و سرو نمائید.

یک لیوان برنج نیمه دانه طارم 2 لیوان شیر یک لیوان گلاب یک و نیم لیوان شکر (بسته به ذائقه تان، بچشید) 2 قاشق غذاخوری کره نصف قوطی خامه صبحانه (در صورت چرب نبودن شیر) 2 لیوان آب به مقدار لازم زعفران دم نموده یک قاشق چایخوری هل

را بلافاصله بعد از سرد شدن می گردد خورد، 12 ساعت زمان قرار دادن در جای سرد برای بهتر برش خوردن آن است.

ابتدا برنج را با یک لیوان آب از دوساعت قبل خیس کنید. آب برنج را خالی نموده و درون قابلمه ای با دو پیمانه آب بگذارید بپزد. آبش که تمام شد نصف شیر را اضافه کنید و بگذارید با شعله کم بپزد. شیر که به خورد برنج رفت دوباره بقیه شیر را اضافه کنید بعد از اطمینان از پخت کامل برنج (به اندازه ای پخته گردد که مواد کمی سفت گردد) شکر را ریخته و دوباره روی شعله قراردهید تا شکر به خورد برنج برود. سپس زعفران و هل و گلاب را هم اضافه کنید و هم بزنید. درآخر هم کره و خامه را اضافه کنید. (اگر شیر پر چرب ریختید دیگر خامه نزنید.) دیگچه را به مدت 20 دقیقه با شعله کم مثل برنج دم کنید درون سینی ریخته 12 ساعت در جای خنک قرار داده بعد از اینکه خودش را گرفت برش زده و نوش جان کنید.

منبع: روزنامه ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دیگچه مشهدی؛ یک دسر آسان و خوشمزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیگچه مشهدی؛ یک دسر آسان و خوشمزه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید