دیدار صالحی امیری با مسئولان بخش بازی های المپیک، دپارتمان ورزش و ارتباطات سازمانی IOC

رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولان بازی های المپیک، دپارتمان ورزشکاران و کمیته های ملی المپیک در کمیته بین المللی المپیک دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار صالحی امیری با مسئولان بخش بازی های المپیک، دپارتمان ورزش و ارتباطات سازمانی IOC

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در اولین نشست روز گذشته رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با مسئول بخش بازی های المپیک (IOC) نشستی داشت که در ابتدای این نشست مسئول این بخش در مورد تجدید نظر IOC در مورد نحوه برگزاری بازی های المپیک توضیحاتی را ارائه داد.

مسئول بخش بازی های المپیک در خصوص طرح جدید کمیته بین المللی اینگونه گفت: IOC در نظر دارد از المپیک 2020 توکیو بازی های المپیک را با تمرکز ویژه روی مسائل مالی برگزار کند، به نحوی که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و از انجام هزینه های زائد جلوگیری و صرفه جویی بعمل آید. ضمنا از نظر محیط زیست نیز استمرار حفاظت از آن به عنوان میراث المپیک بصورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت که در این خصوص نیز بازی های المپیک 2020 تا 2028 هدفگذاری گردیده است.

در ادامه نشست صالحی امیری نیز ضمن ارائه گزارشاتی از فعالیت های کمیته المپیک ایران در همین ارتباط گفت: ما هم به سبب شرایط ویژه اقتصادی در کشورمان در حال اجرای برنامه ها با مدیریت هزینه هستیم به ترتیبی که صرفه جویی اعمال و برنامه ها هم اجرا شود. در مورد محیط زیست هم ما از آرمان های کمیته بین المللی المپیک IOC در این رابطه حمایت می کنیم و حتماً در این مورد برنامه ریزی لازم را انجام خواهیم داد.

دومین نشست روز گذشته رئیس کمیته ملی المپیک به دیدار با خانم بوچر مسئول دپارتمان ورزشکاران اختصاص داشت. در ابتدای این دیدار خانم بوچر ضمن خیر مقدم و تشریح فعالیت های این واحد کمیته بین المللی المپیک گفت: برنامه جدید کمیته بین المللی المپیک حمایت از ورزشکاران نه فقط در دوران قهرمانی که به بعد از آن هم خواهد بود. برنامه ای تحت عنوان 365 که هدف توجه به نیازهای واقعی ورزشکاران بعد از قهرمانی است که به سبک زندگی، تحصیل و اشتغال آنها بر می شود.

صالحی امیری نیز در ضمن تقدیر از مسئول دپارتمان ورزشکاران به سبب برپایی این نشست گفت: ما هم برای تقویت و حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ، انتخابات کمیسیون ورزشکاران را مطابق با اساسنامه کمیته بین المللی المپیک برگزار کردیم و کمیسیون را تشکیل دادیم و حتماً برای اجرای برنامه های شما یکی از کارمندان کمیته ملی المپیک را مسئول این امر خواهیم کرد تا روی این موضوع بیشتر متمرکز گردیده و کار کنیم.

در خاتمه این نشست مقرر شد با همکاری IOC یک کارگاه به همین منظور در ایران تشکیل و در این مورد آموزش های لازم داده شود. همچنین ایجاد شبکه ای برای معرفی مهارت ها و توانایی های ورزشکاران و قهرمانان ملی از طرف کمیته المپیک ایران و جهت معرفی توانایی ورزشکاران شاخص در دستور کار نهاده شد.

آخرین نشست روز گذشته صالحی امیری نیز دیدار با رئیس بخش مدیریت و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC بود. جروم، مسئول این بخش در ابتدای این دیدار توضیحات کاملی در خصوص منشور المپیک و ساختار IOC را به صالحی امیری ارائه داد و در ارتباط با موضوع حمایت دولت ها از کمیته های ملی المپیک و نحوه ارتباط آنها صحبت کرد.

وی در خصوص ارتباط بهینه کمیته های ملی المپیک کشورهای مختلف با دولت های شان گفت: ما در ماه نوامبر سال 2016 به همه کمیته های ملی المپیک جهان اعلام کردیم که موظفند با دولت های خود وارد مذاکره جدید شوند تا در مورد خواسته های کمیته بین المللی المپیک و شناخت بیشتر منشور المپیک اطلاعات لازم را داده و ضمن ایجاد ارتباطی خوب و سازنده، بتوانند به نحو مطلوب ضمن حفظ استقلال خود از یاری های آنها و حمایت شان استفاده نمایند.

صالحی امیری نیز به ارتباط خوب بین کمیته ملی المپیک ایران با وزارت ورزش و جوانان و دولت جمهوری اسلامی اشاره نمود و گفت: خوشبختانه کمیته ملی المپیک کشورمان ارتباطی بسیارنزدیک و همکاری تنگاتنگی با وزارت ورزش و جوانان داشته و دارد و در همه امور خود با این نهاد دولتی همراهی داشته و از حمایت کامل مجموعه وزارت و دولت برخوردار است. ضمن آنکه تمامی مراحل همکاری تحت چهارچوب اساسنامه کمیته ملی المپیک مصوب صورت پذیرفته و می پذیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار صالحی امیری با مسئولان بخش بازی های المپیک، دپارتمان ورزش و ارتباطات سازمانی IOC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار صالحی امیری با مسئولان بخش بازی های المپیک، دپارتمان ورزش و ارتباطات سازمانی IOC"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید