بازیکنان خارجی استقلال در حد این تیم نیستند

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال با چهار بار حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا پر افتخار ترین تیم ایران در این مسابقات و یکی از پر افتخارترین تیم های فوتبال آسیا است. شاهین بیانی کاپیتان سابق آبی پوشان نه تنها در دو فینال پی در پی سالهای 90 و 91 حضور داشت، بلکه در هر دو فینال بازوبند کاپیتانی آبی پوشان را بر بازو بست تا از این نظر دارای یک رکورد جالب در فوتبال ایران باشد.

بازیکنان خارجی استقلال در حد این تیم نیستند

شاهین بیانی در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص شرایط کنونی آبی پوشان گفت: آبی پوشان مقابل پارس جنوبی بازی خوبی کردند اما در نهایت بازی را باختند تا بار دیگر این قانون نا نوشته در فوتبال به اجرا در بیاید که به تیم برنده امتیاز می دهند نه تیم بهتر. استقلال باید یاد بگیرد که در کنار خوب بازی کردن برنده هم بگردد. یک پیروزی در 4 بازی آمار خوبی برای تیمی که مدعی قهرمانی است به حساب نمی آید.

خارجی های خوبی جذب نشدندکاپیتان استقلال در دو فینال آسیا با اشاره به خریدهای خارجی این تیم گفت: فلسفه خرید بازیکن خارجی این است که حتما باید حداقل یک سر و گردن از بازیکنان ایرانی بالاتر باشد. در غیر اینصورت لزومی نیست که بازیکن خارجی خریده گردد. با احترام به همه باشگاه استقلال از مدیران تا مربیان و بازیکنان اما باید بگویم هیچ کدام از بازیکنان خارجی که سال جاری جذب شدند این فاکتور را ندارند. البته طارق قدری بهتر از دیگران است اما آیا در فوتبال ما بازیکن مثل طارق نیست؟

وی اضافه نمود: یک سئوال دارم که دوست دارم جواب آن را بگیرم. آیا فرشید اسماعیلی بهتر است یا نیومایر؟ فرشید باقری بهتر است یا نیومایر؟ حتی رضا آذری جوان بهتر است یا این بازیکن آلمانی؟ آیا در ایران بازیکنی هم سطح نیومایر نداریم که باید با دلار 10 هزار تومانی با چنین بازیکنی قرارداد بسته گردد؟ حالا در طول لیگ هم خواهیم دید که این بازیکن در بهترین حالت در حد بازیکنان ایرانی است نه بهتر از آنها. همانطور که گفتم دربهترین حالت ممکن. به اعتقاد من سال جاری فقط به خاطر این که بگویند بازیکن خارجی خریدیم سراغ این بازیکنان خارجی رفتند.

جوانان کشورمان را پشت خارجی های معمولی نسوزانیمشاهین بیانی در ادامه این مصاحبه توضیح داد: مگر مجید حسینی از کجا آمد که ستاره تیم ملی ایران در جام جهانی شد؟ باور کنید فوتبال ایران، فوتبال تهران و باشگاه استقلال گنجینه ای از استعدادهای ناشکفته دارند که هر کدام شان می تواند مثل مجید حسینی، امید نورافکن و امثال اینها باشد. تعجب من از شفر است. او که قبلا نشان داده می تواند با بازیکن جوان کار کند چرا به سراغ خارجی هایی می رود که کیفیت لازم را ندارند. یک چندم دلارهایی که صرف خرید بازیکنان خارجی شد اگر خرج ساخت بازیکنان مستعد جوان در تیم های پایه گردد بسیار مثمر ثمر تر است.

همه بازیهای استقلال سنگین استمدافع پیشین آبی پوشان با اشاره به دیدار این تیم مقابل فولاد گفت: نه تنها بازی با فولاد، بلکه همه بازی های استقلال دشوار است و این موضوع مربوط به این فصل و سال جاری نیست. همیشه و در همه سالهای گذشته همه بازیهای استقلال دشوار بوده چرا که تیم های حریف با انگیزه های چند برابر بازی می نمایند و این کار را برای تیم ما دشوار می نماید. از همین رو بازی با فولاد هم ساده نیست و اگر این حریف دست کم گرفته گردد می تواند تاوان سنگینی برای استقلال داشته باشد.

این تیم فاکتورهای قهرمانی را نداردکاپیتان سابق آبی پوشان خاطرنشان ساخت: استقلال روند رو به جلویی دارد اما این روند برای قهرمان شدن کافی نیست. تجربه می گوید امتیازات هفت هشت هفته اول برای قهرمانی خیلی مهم است. تیمی که می خواهد قهرمان گردد باید از 21 امتیاز 7 هفته اول لااقل 13 امتیاز بگیرد. به نظر شما آیا این تیم استقلال می تواند از 7 بازی 13 امتیاز بگیرد؟ من که بعید می دانم و بعید می دانم که استقلال در این فصل هم قهرمان گردد.

وی اضافه نمود: این در حالی است که دیگر برای این تیم دوم و سوم شدن جذابیت ندارد. تیم که در دو سه فصل گذشت هم یا دوم بوده یا سوم. پس دوم و سوم شدن دستاورد جدیدی برای استقلال به حساب نمی آید و تنها قهرمانی است که هواداران را در خاتمه فصل راضی می نماید. امیدوارم آقایان در خاتمه فصل نگویند قهرمان نشدیم اما به جای آن خوب بازی کردیم. یا بهانه های دیگری بیاورند. ما از الان که تازه هفته چهارم است داریم این هشدار ها را می دهیم.

بضاعت قهرمانی آسیا را نداریمبیانی توضیح داد: هیچکس از من و امثال من استقلالی تر نیست و نمی تواند بگوید که دلش بیشتر از امثال ما برای این تیم می تپد. بنده که از نوجوانی تا خاتمه فوتبالم پیراهن این تیم را بر تن کردم و در دو فینال آسیا کاپیتان بودم و هنوز هم حسرت می خورم که چرا در سال 91 در فینال با ضربات پنالتی مغلوب الهلال شدیم و نتوانستیم ستاره سوم را همانجا برای تیم مان به ارمغان بیاوریم. پس اگر صحبتی می کنم از سر دلسوزی است و برای آن که شرایط تغییر کند.

ملی پوش سابق استقلال گفت: الان هم می گویم این تیم در این فصل قهرمان آسیا نخواهد شد چون بضاعت آن را ندارد. نباید خودمان را گول بزنیم و الکی توقع مردم را بالا ببریم. من نمی گویم باید نا امید باشیم اما امیدواری بیهوده دادن هم درست نیست. بهتر است که همه تمرکز به لیگ معطوف گردد که در خاتمه فصل لااقل قهرمان لیگ گردیده باشیم. مطمئن باشید که اگر این تیم در خاتمه فصل قهرمان لیگ نگردد هوادار هیچ بهانه ای را قبول نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازیکنان خارجی استقلال در حد این تیم نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکنان خارجی استقلال در حد این تیم نیستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید